Завершено перший етап проєкт з розвитку місцевої демократії в Олександрії та ще двох містах Кіровоградщини

Завершено перший етап проєкт з розвитку місцевої демократії в Олександрії та ще двох містах Кіровоградщини

Громадська організація «Нова Дружківка» дослідила, як у трьох містах Кіровоградщини – Олександрії, Знам’янці та Приютівці – організована участь громадян у житті своїх міст і сіл. Особливу увагу приділили тому, як можна залучити до цього процесу людей, які переїхали з інших регіонів України.

«Ми розуміємо, що влада в нас — це громада, це наші жителі. В першу чергу, демократія – це показник свідомості людей, показник свідомості керівництва громади. Тому ми намагаємось у себе в громаді використати всі її аспекти», – сказала Вікторія Лисенко, секретар Приютівської селищної ради.

Що виявили?

Виявилося, що в різних містах різні правила для того, щоб громадяни могли взяти участь у місцевому житті. Наприклад, десь для організації громадських слухань потрібно зібрати дуже багато підписів, що ускладнює процес.

«Цей аналіз яскраво демонструє наскільки неоднорідним може бути підхід в різних громадах до впровадження інструментів локальної демократії, навіть в межах однієї області. І тут мова не лише про демократію, бо сам факт наявності положення чи статуту ще говорить, що локальна демократія розвинута. Тут мова про забезпечення можливості реалізації громадянами своїх конституційних прав, перш за все», – зазначив Роман Кисленко, аналітик проєкту.

Що буде далі?

Тепер планують навчити мешканців та ВПО, як користуватися цими правилами на свою користь. Це допоможе всім активніше взаємодіяти з владою та впливати на життя у своїх громадах.

«Ми прихильники комплексного підходу. І якщо працюємо з органами місцевого самоврядування, обов’язково вивчаємо, хто буде користуватися результатами нашої аналітики. І в наступному етапі проводимо навчання, аби наша діяльність була максимально корисною для всіх», – прокоментував Сергій Пронкін, менеджер проєкту, керівник ГО «Нова Дружківка».

Хто фінансує?

Проєкт «Взаємодія для розвитку місцевої демократії» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Схожі публікації