Збитий в 1943 році літак наважилися підняти (ФОТО)

Збитий в 1943 році літак наважилися підняти (ФОТО)

У Долинській, команді фахівців, які займаються підняттям збитого у 1943 році штурмовика ІЛ-2, вдалося знайти прізвища загиблого екіпажу.

Про це у Фейсбук повідомила член команди пошуковців Вікторія Сімкіна.

«Третій день роботи нашої експедиції по підняттю штурмовика ІЛ-2, підбитого нацистами в 43-м в небі над Кіровоградщиною. З поганого — місцеві розповідають, що в роках 50-х приїжджали військові і забирали якісь деталі літака. Не відомо,  як вони вчинили з останками, але ще кілька фрагментів криворізькі пошуковики знайшли», — написала Сімкіна.

«З хорошого. Є у нас справжні профі в пошуку на архівних просторах. Вони вже знайшли прізвища членів екіпажу нашого ІЛа!  Борт-стрілок, старшина Качанов Іван Семенович. У списках загиблих не значиться. Є ймовірність, що він зміг врятуватися! Знайдені останки, значить, належать іншому члену екіпажу — командиру ескадрильї, лейтенанту Григорію Фроленку уродженцю Орджонікідзевського (нині Ставропольського) краю. І найкраще. Є відомості, що в 2011 році лейтенанта Фроленка шукали рідні. Він повернувся!» — повідомила Вікторія Сімкіна.

Нагадаємо, у місті Долинська, що на Кіровоградщині, стартувала експедиція з підйому бойового літака – штурмовика ІЛ-2, збитого у грудні 1943 року.

Проводять пошуки —  криворізька група історико-пошукового загону «Пошук – Дніпро»  Всеукраїнської громадської організації «Народна пам’ять».

 

image

image

image

image

image

image

 

Джерело: Дозор

Схожі публікації