Житель Кіровоградщини створив притулок для екзотичних птахів (ФОТО)

Житель Кіровоградщини створив притулок для екзотичних птахів (ФОТО)

Притулок для птахів, що потерпали від нерадивих господарів, створив орнітолог на Кіровоградщині.

Замордованих рідкісних пернатих чоловік купує. Інколи, награвшись, люди віддають птахів самі. Декількох підшефних Станіславас Гужявічус спіймав просто на вулиці. Нині у його господі мешкають десятеро пернатих.

Птах-носоріг – один із мешканців притулку в селі Сонячне неподалік Кропивницького. Хвилястий калао, або гомрай – унікальний для України птах. Пернаті цього виду не мають повік та не п’ють воду через короткий язик.

– Я його викупив у Києві у недбалих хазяїв, які купили собі таку іграшку і не знали, що з нею потім робити. Тому що птах досить важкий у догляді, дорогий та іноді буває агресивним. Він коштує близько 4,5 тисячі євро в середньому, в Європі – дорожче, розповідає Станіславас Гужявічус.

Корелу Таню господарі випустили у вікно, коли награлися пташкою.

– Від неї просто заморилися люди і викинули у вікно, – говорить орнітолог. – Йшла добра дівчина і забрала її поранену, побиту в котів. Вона намагалася її повернути господарям назад, але ті дали зрозуміти, що не бажають цього. Сказали, що відпустили папужку «жити своїм життям на волі». Але такі птахи не можуть у нас жити своїм життям. Максимум, що вона могла б протягнути на вулиці – два місяці. Особливо небезпечні для неї коти й ворони. Тож дівчина ця мені пташку передала, я зайнявся її лікуванням, приручив, і тепер корела – частина нашої сім’ї.

Яскрава Сьомочка видирає собі пір’я. Так жако реагує на стрес та фізіологічні проблеми. У колишніх господарів птаха не доїдала і жила на протягах. Втім, попри екзотичний вигляд жако тут – улюблениця. Адже з цією папужкою можна поговорити.

– У неї ціла колекція фраз: «Привіт-пока», «Як справи?», «Куди ти зібрався?» Іноді кричить «гірко», іноді імітує стукіт чарок. Каже: «Дай, сала, дай креветок». «Чорті шо ти мені дав» – якщо замість сала, наприклад, даєш огірок, коментує Станіславас Гужявічус.

 

Спочатку птахи різних видів конфліктували між собою. Але зрештою змирилися, каже орнітолог. Найбільш войовничі – яскраво зелені представники Суматри. А от амадін Сашка через скромні розміри зовсім беззахисний. Його у господі доводиться охороняти від котів – ті активно цікавляться маленькою щебетушкою.

У раціоні екзотичних птахів – банани, помідори та апельсини. Однак тут не рахують, скільки витрачають на утримання пернатих. Птахи створюють настрій і затишок, говорить мама Станіславаса Оксана:

– Підтримую синове захоплення і самій подобається. Воду замінив, їжу насипав, почистив – і насолоджуйся.

Приручити можна будь-якого птаха, пояснює орнітолог. За гарного догляду пернаті стають лагідними і навіть ніжними. Сумують за своїми господарями і всім своїм виглядом показують, що раді знову їх бачити.

 

 

 

Джерело: CBN

Схожі публікації