Жителі Кіровоградщини, будьте пильними: активізувалися телефонні шахраї

Жителі Кіровоградщини, будьте пильними: активізувалися телефонні шахраї

Жителів Кіровоградської області попереджають про зростання активності телефонних шахраїв. За повідомленням інформаційного порталу «Златопіль», одним з основних видів шахрайства залишаються дзвінки, що надходять від осіб, які видають себе за співробітників банку.

Спосіб дії шахраїв простий: вони повідомляють про нібито загрозу викрадення грошей з банківського рахунку та намагаються отримати від жертви конфіденційні дані, включаючи номер картки та цифрові коди.

Експерти наголошують, що офіційні представники банківських установ ніколи не використовують телефонну лінію для отримання особистої інформації клієнтів.

Інша поширена схема містить маніпуляції з емоціями людей, коли шахраї повідомляють про нібито виникнення проблем у родичів та близьких людей — аварії, госпіталізації, проблеми з законом. Від жертви вимагають негайно перерахувати кошти на вказаний рахунок або надати дані банківської картки.

Щоб уберегти себе від такого виду шахрайства, рекомендується перевіряти отриману інформацію через офіційні джерела, не ділитися конфіденційною інформацією телефоном та негайно звертатися до поліції при виникненні підозри.

Розповідайте цю інформацію своїм літнім родичам та друзям, які можуть бути особливо вразливими до такого роду маніпуляцій.

Крім того, спеціалісти рекомендують не відповідати на незнайомі номери та не натискати на посилання в SMS-повідомленнях від невідомих відправників. Важливо заздалегідь зберегти та знати номери служби підтримки вашого банку та місцевого відділення поліції, щоб швидко відреагувати на потенційні загрози.

Будьте пильні та не дозволяйте шахраям пограбувати вас. Запам’ятайте: ваша безпека — у ваших руках!

Схожі публікації