Марс: червона планета в 4К

Марс: червона планета в 4К

В мережу виклали відео, на якому Марс був показаний в найкращій якості за всю історію.

Британський YouTube-канал ElderFox Documentaries створив 10-хвилинний документальний фільм про Марс, склеївши і оцифрувати кадри, зняті трьома марсоходами НАСА Спіріт, Кьюріосіті и Оппортьюніті. В результаті вийшов найякісніший ролик-екскурсія з поверхні Червоної планети за весь час! І він дає нам можливість найкращим чином зрозуміти і відчути, як це — бути на Марсі.

Справа в тому, що швидкість передачі інформації з Марса вкрай мала — 32 кілобіта в секунду. Незважаючи на якісні камери на самих марсоходах, фотографії, зроблені ними, доводиться приймати в трохи стиснутому форматі, інакше їх передача тривала б занадто довго — адже знімків  мільйони.

Але спеціально для цього 10-хвилинного відео з закадровим голосом кадри були оцифровані. У початкових титрах творці жартують (чи ні), що їх комп’ютери виявилися пошкоджені — настільки складною була процедура. Картинка з Червоної планети передана з деякими навмисними викривленнями. Ви, напевно, звернули увагу на підозріло світле небо, яке на Марсі взагалі-то має бути червоним. Всі фотографії були частково перефарбовані, щоб геологам було простіше розрізняти деталі поверхні планети.

Те ж саме помітно і на опублікованих на початку цього року знімках марсохода К’юріосіті, які підбили підсумок семирічної роботи апарату на Червоній планеті. Подібна колірна гамма візуально наближає Марс до Землі, але не знищує його специфіку.

Схожі публікації