На Кіровоградщині стартує моніторинг якості початкової освіти: що про нього знати

На Кіровоградщині стартує моніторинг якості початкової освіти: що про нього знати

Наступного тижня в Кіровоградській області розпочнеться черговий етап моніторингу якості початкової освіти. Тестування пройдуть учні 4-х класів 12 шкіл регіону з математики, читання та предмета «Я досліджую світ».

Про це повідомила завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж, інформує Суспільне Кропивницький.

За її словами, дослідження охопить учнів 1-3 класів.

«Учасники дослідження отримають зошити та книжку із завданнями. Тестування відбудеться у декілька етапів. Діти працюють 40 хвилин і йдуть на перерву. Потім знову працюють стільки ж, відпочивають. І під кінець заповнюють анкету, на яку буде передбачено 25 хвилин. Якщо в цей час оголошують повітряну тривогу, то вони залишають свої роботи і спускаються у сховище», — пояснила Любов Корж.

Вона також наголосила, що моніторинг є анонімним. Результати тестових завдань не будуть доступні ні учням, ні школам. На державному рівні оприлюднять лише деперсоніфіковані дані.

«Хочу ще раз наголосити – це не контроль і не інспекція. Мета дослідження вивчити, які знання мають випускники 4 класів Нової української школи (НУШ). Ніхто не буде за це покараний», — зазначила Любов Корж.

Загалом, це вже третій етап загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти, який проводять з 2018 року. Його головна мета — визначити рівень знань учнів початкових класів.

«У 2018 році школярі проходили тестування за старою навчальною програмою. А от у 2020 році планували перевірити саме учнів НУШ. Але оскільки тоді була пандемія коронавірусу та запроваджений карантин, то це дослідження перенесли на 2021 рік. Тому цьогоріч під час третього етапу вивчатимуть, які знання мають школярі, навчаючись на дистанційній та змішаній формах в умовах воєнного стану», — розповіла Любов Корж.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, результати перших двох циклів свідчили про невисокий рівень знань в учнів. Зокрема, у 2021 році спостерігалося:

  • Збільшення на 3,7% частки учнів, які не подолали базовий поріг;
  • Різниця у 4,6 бала на користь хлопців з математики порівняно з дівчатами;
  • Кращі результати з читання у дівчат, ніж у хлопців.

Результати третього етапу тестування оприлюднять наприкінці 2024 — на початку 2025 року.

Схожі публікації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *