Фотовиставка «Моє Я» з Олександрійщини мандруватиме Україною

Фотовиставка «Моє Я» з Олександрійщини мандруватиме Україною

Вчора в галереї «Vashart» пройшло урочисте відкриття фотовиставки «Моє Я». Відвідувачам, яких в день відкриття було чимало, представили світлини та артоб’єкти 10 жінок-героїнь родом з Олександрійщини, які самореалізуються у політиці, бізнесі та професії.

Проєкт реалізує ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» у партнерстві з ГО «Інша жінка», ГО «Територія успіху», ГО «Спілка митців Олександрійщини».

«До сьогодні в Олександрії такої виставки ще не було. У нас не лише фото героїні. Кожна героїня до свого фото створювала артоб’єкт. В чому суть цього артоб’єкту? Це візуалізація того, що надихає їх по життю, що дає їм сили розвиватись, самореалізуватись, бути не такими як усі, бути собою, відчувати, чого їм хочеться насправді, саме їм, а не оточенню. Це виставка про себе, про феміністичні цінності, — зазначила в коментарі AlexCity голова правління ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Любов Кан. — Під фото кожної з учасниць є коротенький допис, особиста історія героїні. Крім того, ще є QR-код, в нашому випадку це технологічна новинка. Відсканувавши QR-код можна послухати історію кожної героїні, яка розповідає про себе від першої особи».

В день відкриття відвідувачі фотовиставки мали змогу персонально поспілкуватися з учасницями-героїнями.

«Маю висловити величезну вдячність організаторам проєкту. Я так чула, що не всі жінки, кому пропонували, погодилися, а я дякую за те, що до мене звернулись. Не завжди є у нас можливість розказати про себе, презентувати себе. Є такі жінки, яким це потрібно. Я безмежно вдячна, що потрапила в цей проєкт. До цього часу у мене жодного разу не було фотосесії. Це був перший досвід. Я побачила себе абсолютно в іншій ролі. Перехоплює подих. Класно те, що можна запросити рідних. Зі мною сьогодні мама. Я вважаю, що саме батьки закладали в нас те, що ми маємо, і те, ким ми стали. Я думаю, що найбільш приємно було моїй мамі дивитись на мене і розуміти, що її доня стала публічною особою і досягла чогось. Мені дуже хотілось, щоб у неї були ці приємні моменти. Завдячуючи цьому проєкту у мене вийшло мамі зробити приємне», — поділилась враженнями героїня фотовиставки Світлана Калугіна.

Інші учасниці також висловили захоплення від участі в проєкті.

Марина Дячук: «Класно, весело, драйвово. Щось нове для мене. Мені дуже сподобалось. Давайте не зупинятись тільки на сьогоднішній виставці. Всім дуже дякую. Героїні просто неймовірні».

Ірина Кабанова: «Враження неймовірні. Я дуже вдячна організаторам, дівчатам. Це креативна ідея, яку вони втілили в життя, і вона дійсно грандіозна. До мене підходять люди, діляться враженнями. Такий захід для Олександрії — це дуже класно і драйвово. Людям дуже сподобалось і мені дуже сподобалось. Я бажаю організаторам якомога більше таких заходів, нехай це буде фотовиставка «Перші 10 успішних жінок», наступні 10, 20, 30 1000… Будуть наступні заходи, і нехай вони будуть такими ж успішними, як і перший».

Юлія Левандовська: «Позитивні враження. Організація на найвищому рівні. Побільше б таких проєктів».

Ірина Балашова: «Цей захід неординарний. Вперше в нашому місті такий формат, коли зробили таку подію. Жінки об’єдналися, зібрали навколо себе однодумців, заявили про себе, про свої здобутки, поділились зі своїм оточенням, зі своїми близькими. Це дуже чудово. Хочу подякувати організаторам, тим дівчатам, які транслювали цю ідею і які її втілили в життя. Великі справи починаються з маленьких кроків».

Ірина Чемерис: «Додам, дійсно, велика подяка організаторам. Подія важлива для міста, і для жінок, і для чоловіків, тому що чоловіки, які сьогодні тут були, здається, навіть трохи заздрили, що жінки зуміли реалізувати такий проєкт. Проєкт показує, і це дуже важливо, що кожна жінка здатна мати мету і її реалізувати, для цього треба зробити лише перший крок. Ці 10 жінок, які представлені на виставці, показали те, як вони йшли до цієї мети. Їх можна почути, їх можна побачити, з ними можна поспілкуватись. Це супер».

Юлія Єремійчук: «Я вперше беру участь в такій виставці. Дуже сподобалось, маса позитивних вражень. Хочеться, щоб в нашому місті було більше таких виставок. Таким заходам треба надавати максимальної публічності, щоб як можна більше жінок брало в них участь і мало можливість відвідати такі заходи, як сьогоднішній».

Тетяна Тарасенко: «Дуже феєрично, захопливо. Цікаво слухати інших героїнь, пізнавати їхній досвід, який для мене зовсім новий, але з кожної історії можна взяти щось цінне для себе, те, що допоможе мені в реалізації себе, в становленні мене як особистості».

Своїми враженнями з AlexCity у день відкриття поділились й відвідувачі фотовиставки.

Наталя: «Було суперово, неординарно і дуже змістовно».

Роман: «Мені сподобалось, щось нове для міста. Цікаві люди, нові знайомства. Цікаво, коли не тільки читаєш історію героїні, чи слухаєш її через QR-код, але й безпосередньо спілкуєшся з людиною».

Оксана: «Мені було дуже цікаво. Деяких героїнь я бачила вперше. Мені б хотілось знати про них більше, про їх досягнення. Я хочу відвідати виставку ще раз. Хочеться познайомитися з історіями кожної героїні, дізнатись більше про їх долю».

Георгій: «Цікава виставка. Пішов сюди разом з дружиною. Таких заходів ще не було в Олександрії, принаймні, я такого формату не пам’ятаю».

Людмила: «Мені дуже сподобалось. Захопливо, креативно. Хочу продовження виставки».

Артем: «Сподобався незвичайний формат виставки. Жінки уміло представили себе, такий цікавий формат привертає підвищену увагу. Радує, що на відкриття прийшло так багато відвідувачів. Незвичайно те, що героїні виставки мають різний життєвий шлях, різні професії, які організаторам вдалось органічно поєднати. Я вражений».

Олена: «Шедеврально, унікально. Мені дуже сподобалось. Дякую організаторам за такий перформанс, за таку фотовиставку. Йшла із задоволенням, отримала купу позитивних емоцій. Атмосфера чудова, жінки прекрасні».

Виставка триватиме в Олександрії до 30 вересня, а далі відправиться іншими містами України, розповіла AlexCity Анна Орловська, керівниця проєкту «Гендер стосується кожного та кожної»: «Сьогодні було відкрито фотовиставку «Моє Я». Це найяскравіша подія в рамках проєкту «Гендер стосується кожного та кожної». Власне фотовиставка створена насамперед для того, щоб надихати жінок, мотивувати розвиватися, шукати своє призначення в житті, щоб кожна розвивалась і знала, що вона незалежна, може сама себе забезпечувати й вільно приймати рішення у своєму житті. Ця виставка після Олександрії мандруватиме Україною завдяки підтримці наших партнерів ГО «Інша жінка» фотовиставка також відбудеться у Знам’янці, Кропивницькому, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Херсоні та інших містах, де є регіональні відділення ГО «Інша Жінка».

Фотовиставка-перфоманс «Моє Я» проводиться в рамках проєкту «Гендер стосується кожного та кожної». Метою проєкту є започаткування соціального діалогу щодо гендерної рівності задля впровадження гендерних політик і розширення економічних, владних можливостей жінок в Олександрійському районі.

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Схожі публікації