Хлопець зі Швейцарії кинув престижну роботу і переїхав в Африку, щоб рятувати покалічених тварин

Хлопець зі Швейцарії кинув престижну роботу і переїхав в Африку, щоб рятувати покалічених тварин

Швейцарець Дін Шнайдер (Dean Schneider) в своєму інстаграмі часто викладає милі відео, де він грає з тваринами. Здавалося б, що тут незвичайного? Те, що герої його постів — леви, гієни, мавпи і пітони. Дін не працює в зоопарку і не тримає вдома екзотичних тварин — він доглядає за ними в заповіднику в Африці. Заради цього він залишив в минулому міське життя і престижну роботу.

Колись Дін був бізнесменом і гнався за успіхом і грошима, поки одного разу він не зрозумів, що це життя зовсім не для нього. У 2017 році він прийняв рішення залишити перспективну роботу, розпродати все своє майно і присвятити себе тому, чим був захоплений з дитинства, — дикій природі. Дін розповів про це в одному зі своїх відео: «У мене було багато, але я відчував себе нещасним. Я займався зовсім не тим, що важливо для мене. Я сказав собі:» Треба щось змінювати «. З того самого моменту я слідую за своєю мрією — рятувати тварин і створювати для них будинок, де вони будуть в безпеці «.

Дін і раніше підтримував різні організації по захисту тварин, але хотів зробити щось більше. Він вирішив відкрити заповідник в Африці, де диких звірів, які постраждали від рук браконьєрів, виходжували б фахівці.

Батьки і друзі Діна були шоковані його рішенням — вони не уявляли, що хтось може відмовитися від свого блискучого майбутнього в Швейцарії. «Вони не розуміли, що там я не був щасливий», — розповідає Дін. Багато людей з близького оточення хлопця вважали, що він робить помилку. «Вони реагували так, ніби я божевільний і не знаю, що творю. Спочатку мені було важко це сприймати ». Проте Дін не відмовився від своєї ідеї.

Дін назвав заповідник Hakuna Mipaka, що в перекладі з мови племені суахілі означає «без обмежень». Робота тут грунтується на 5 головних принципах: свобода, відданість, вдячність, братство і сміливість.

Загальна площа заповідника — 400 га, частина території відведена для тварин, які народилися в неволі. Робота Hakuna Mipaka фінансується за рахунок власних коштів Діна, в майбутньому він також планує залучати спонсорів. Крім того, у заповідника є свій онлайн-магазин, де можна купити речі з логотипом Hakuna Mipaka.

Дін хоче, щоб люди дізналися більше про дику природу, навчилися цінувати її красу і любити її. Адже як говорить засновник заповідника, «ми захищаємо лише те, що любимо».

Один з головних героїв відео — лев Декстер. Зараз складно повірити, що цей активний міцний лев вагою понад 80 кг колись був слабким дитинчам, яка б не знала життя поза клітиною і страждав на чимало паразитів. На щастя, Дін врятував левеняти від заводчиків і його виходили в заповіднику.

Декстеру пощастило потрапити в добрі руки, але багатьох тварин чекає інша доля. Браконьєри представляють величезну небезпеку для дикої природи: вони розкидають отруєне м’ясо, щоб принадити левів. Їх ікла і лапи продають на чорному ринку — до сих пір існує повір’я, ніби ці частини лікують від багатьох хвороб. Щоб підопічні заповідника були в безпеці, вночі територію патрулюють озброєні охоронці.

Дін вважає, що невігластво є причиною, по якій люди до сих пір вбивають диких тварин. Тому він розповідає про роботу заповідника не тільки в місцевих школах, а й у соцмережах, щоб люди по всьому світу усвідомлювали важливість захисту дикої природи.

Крім інстаграма Дін також веде YouTube-канал, де можна дізнатися більше про нього, його роботу і підопічних. До речі, на сайті заповідника можна записатися волонтером в Hakuna Mipaka. Може, ви й самі мрієте спасати дику природу?

Думаємо, поки в світі є такі люди, як Дін і його команда, у дикої природи будуть надійні захисники.

Схожі публікації