Народний аматорський ансамбль танцю «Віночок» м.Олександрія

Народний аматорський ансамбль танцю «Віночок» м.Олександрія

Історія колективу почалася у 1963 році. Саме тоді у будинку культури електромеханічного заводу м. Олександрія були зроблені його перші танцювальні кроки.

Організатором колективу став Роман Васильович Мадзяк.

У 1968 році колективу «Віночок» присвоєно звання «народний», розпочалися перші гастрольні поїздки.
У період 1972-1973 рр. колективом керував Бахчеван Василь Фомич, який за час співпраці з колективом вніс суттєві зміни в його роботу, дав поштовх до подальшого вдосконалення.

1974 року творчий шлях «Віночка» продовжив Олександр Іванович Гулак. В цей час колектив став Дипломантом Першого Всесоюзного фестивалю, давав концерти в містах області та країни. Розпочалися гастролі до інших країн — Молдови, Португалії, Німеччини, Туреччини, Греції, Угорщини.

З 1990 по 1993 рік колективом керував Сергій Іванович Говера. Під час його керівництва «Віночок» став Лауреатом Першого Всеукраїнського фестивалю самодіяльного хореографічного мистецтва.

1993 року колектив очолив заслужений працівник культури України Григорій Петрович Абажей.
Сьогодні керівниками Народного аматорського ансамблю танцю «Віночок» є Баннік Наталія та Шандор Євген.

Репертуар ансамблю «Віночок» дуже різноманітний, яскравий, самобутній — є синтезом збирання, вивчення та художньої обробки народного танцю і творчого досвіду провідних митців України.

За час свого існування народний ансамбль здобув заслужену славу на теренах України і за її межам, має нагороди високого рівня та славить Олександрію яскравими фольклорними виступами.

 

 

 

 

Джерело: Центральна міська бібліотека м.Олександрія

Схожі публікації