В Олександрії запрацював штаб для протидії поширенню коронавірусу

В Олександрії запрацював штаб для протидії поширенню коронавірусу

Розпорядженням міського голови С.Цапюка створено оперативний штаб з питань запобігання поширенню та території міста гострої респіраторної хвороби COVID-19 та затверджено його склад.

До штабу увійшли міський голова і його заступники, селищні і сільські голови, керівники міських підрозділів СБУ, ДСНС, Нацполіції, Держпродспоживслужби, податкової інспекції, військової частини №2269, військкомату, муніципальної безпеки та виконавчих органів ради.

24 березня С.Цапюк провів перше засідання оперативного штабу.

Міський голова ознайомив присутніх із основними документами щодо запобігання коронавірусу.
За інформацією начальника управління охорони здоров’я, у Центральній міській лікарні підготовлені 3 ізольованих бокси, куди можуть бути розміщені хворі на респіраторну хворобу COVID-19.

При виявленні в Олександрії першого хворого медичні заклади будуть централізовано забезпечені усіма засобами індивідуального захисту і апаратами штучної вентиляції легень, які акумульовані на базі обласного департаменту охорони здоров’я.

Також підготовлено перелік гуртожитків навчальних закладів, підпорядкованих ОДА, які можуть забезпечити 600 місць для перебування людей, що контактували з хворими.

С.Цапюк доручив вивчити питання при потребі виділення на час карантину спеціального транспорту для перевезення медперсоналу до місць роботи.

Керівник міського підрозділу ДСНС доповів, що, у разі необхідності, рятувальники готові сприяти органам влади у дезінфекції місць масового перебування людей, у тому числі, зупинок, під’їздів, дитячих майданчиків, доріг, тротуарів тощо.

Двірники, закріплені за багатоповерхівками, готові до здійснення дезінфекції дверних ручок і перил у під’їздах. Управлінню ЖКГ доручено провести нараду з ОСББ стосовно санітарної обробки у даних будинках.
Фахівцям управління охорони здоров’я і Держпродспоживслужби до 25 березня необхідно підготувати рекомендації щодо використання розчинів для дезінфекції.

На засіданні було обговорено питання взаємодії галузі охорони здоров’я, СБУ і Нацполіції при відстеженні осіб, які прибули з інших країн. На сьогодні відомо про 14 таких людей, контакти яких встановлюються та ведеться роз’яснювальна робота про необхідність самоізоляції. Селищним і сільським головам рекомендовано оперативно надавати інформацію у відповідні служби про таких громадян.

Управлінню економіки доручено продовжувати моніторинг цін на продукти харчування, проводити роз’яснювальну роботу щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і фасування товарів.

Нацполіція проводить роботу з керівниками магазинів про обмеження кількості людей, які можуть одночасно перебувати у торгівельних залах, до 10 осіб, або 1 людина на 10 квадратних метрів.
Міський голова вкотре наголосив, що працівники соціальної сфери отримають заробітну плату у повному обсязі. Лікарям вторинної ланки, які мають підвищене навантаження, з міського бюджету до зарплати додатково доплачують один посадовий оклад.

С.Цапюк звернувся до підприємців не залишати без засобів існування своїх працівників, що зараз знаходяться у вимушених відпустках, та виплатити їм соціальну допомогу у розмірі не менше мінімальної заробітної плати. Степан Кирилович зазначив: «Не так страшно втратити прибуток, як совість і довіру своїх працівників».

У зв’язку зі зростанням цін на продукти харчування, закриттям багатьох підприємств та відсутністю найнеобхідніших засобів індивідуального захисту на базі міської організації Товариства Червоного Хреста України відкрито благодійний фонд, куди можна направити фінансовий ресурс на допомогу незахищеним верствам населення. Код 23100388, р/рUА 493234750000002600530117764, МФО 323475, ТВБВ 100.10/0149, АТ Ощадбанк з позначкою «COVID-19». Телефон організації: 097 600 46 51.

Громадяни, які бажають допомогти продуктами харчування, засобами гігієни, дезінфікуючими розчинами тощо можуть доставити їх до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Олександрії за адресою вул. Першотравнева№9 або звертатись за телефонами: 7-01-36 та 066 241 33 67.

Із 25 березня при штабі працюватиме цілодобова гаряча лінія трьох мобільних операторів для екстрених повідомлень. Телефони будуть повідомлені додатково.

 

 

Джерело: Сучасна Олександрія

Схожі публікації