Як спекти смачний хліб вдома: лайфхак і рецепт від бренд-шефа пекарні

Як спекти смачний хліб вдома: лайфхак і рецепт від бренд-шефа пекарні

Що потрібно для того, щоб приготувати вдома хліб з апетитною хрусткою скоринкою? На це питання відповідає шеф-повар:

Що потрібно, щоб спекти хліб вдома?

— Щоб вдома спекти хліб, потрібні тільки якісні інгредієнти і терпіння. До речі, близько п’яти років тому у Франції всі поголовно скуповували хлібопічки, щоб робити хліб, не виходячи з дому. Але такий хліб не мав смаку, а за зовнішнім виглядом взагалі не був схожий на хліб з булочної. Тепер всі масово продають ці хлібопічки через Інтернет.
Щоб спекти смачний хліб, не потрібні ніякі спеціальні пристрої. Але без любові і правильних інгредієнтів не обійтися.

Щоб приготувати якісний хліб удома, вам знадобляться:

борошно хорошої якості (вищого сорту — якщо ви хочете приготувати білий хліб, першого сорту — якщо хочете отримати максимально корисний продукт);
дріжджі, які дозволять прискорити процес бродіння і додадуть хлібу трохи кислий смак, або закваска — для більш тривалого бродіння і більш кислого смаку.

Як отримати хрустку скоринку як в хлібі з пекарні?

Випікайте хліб в духовці в чавунній формі і періодично змащуйте випічку водою за допомогою кисті.
Якщо готуєте хліб на деці, спочатку розігрійте деко в духовці, потім зробіть на заготовках з тіста надрізи, збризніть їх водою і тільки після цього відправляйте хліб в духовку.

складові
Мука700 г
Вода500 мл
Дрожжі25 г
Соль2 ч. Л.
Масло (рослинна) 1 ст. л.

Процес приготування:

Візьміть велику миску і насипте туди борошно.
Додайте в борошно сіль.
Розчиніть дріжджі в теплій воді.
Зробіть ямку в центрі борошна, помістіть туди дріжджі. Поступово додавайте воду, постійно перемішуючи тісто. Продовжуйте, поки тісто не стане м’яким, потім викладіть його на робочу поверхню.
Замішуйте тісто протягом десяти хвилин, відбийте, щоб надати йому еластичність.
Помістіть тісто в миску, накрийте тканиною (підійде кухонний рушник), і залиште «відпочивати» при кімнатній температурі як мінімум на годину.
Тісто буде готове, коли воно двічі збільшиться в об’ємі.
Перекладіть тісто на робочий стіл, присипаний борошном; наріжте на шматочки по 60-100 грамів і зробіть кульки. Акуратно розкачайте тісто долонями і надайте йому потрібну форму.
Викладіть заготовку на змащений олією лист або на пекарський папір (якщо у вас немає спеціальної чавунної ємності). Перед випіканням залиште хліб «подихати» протягом 1-1,5 годин.
Випікайте хліб в дуже гарячій печі (240 ° С). Увімкніть функцію додавання пара, якщо така є у вашій духовці. Якщо немає, періодично змащуйте хліб водою за допомогою кисті.
Ножем зробіть надріз зверху (професіонали називають це «рискою» або «підписом пекаря»).
Випікайте хліб 12-15 хвилин. Перевіряється готовність хліба натисканням пальцями: якщо чути хрускіт, значить, хліб готовий.

Скільки зберігається домашній хліб?

Все залежить від форми і ваги хліба (чим вище щільність хліба, тим довше він зберігається), типу бродіння (хліб, який був приготований з використанням дріжджів, зберігається довше, ніж той, що був зроблений на заквасці), якості випічки (чим товще скоринка , тим довше зберігається волога всередині). Але в цілому хліб зберігається недовго:
багет — 12 годин;
хліб круглої форми — 24 години.
Найчастіше після шести годин зберігання хліб стає не таким ароматним, як той, який тільки дістали з печі, і починає засихати. Тому цей продукт краще з’їдати в перші години після приготування.

Джерело

Схожі публікації